Gizlilik bildirimi

Belçika Kanunlarına uygun şekilde kurulmuş olan bir Belçika Şirketi olan ve Nijverheidslaan 3 - box 5 1853 Strombeek Bever - Belçika adresinde mukim, Belçika Şirketler Sicilinde BE 0441 626 053 KDV numarası ile kayıtlı KitchenAid Europa Inc. (bundan sonra “ KitchenAid”, “biz”, “bizi”, “bizim” olarak anılacaktır), veri denetleyiciniz ve küresel Whirlpool grubunun (“Whirlpool Grubu”) bir parçası olarak, aşağıdaki amaçlar için gönderilen kişisel bilgileri (yürürlükteki verilerin korunması kanununda tanımlanan şekliyle “kişisel veriler”) koruma ve gizliliğini sağlama konusunda kararlıdır . Bu nedenle, bu bildirim, sizi topladığımız kişisel bilgi türleri, bunların işleme alınması, bunların işleme alınma amaçları ve bu bilgilere erişme, bu bilgileri güncelleme, düzeltme veya silme konusundaki kişisel haklarınızı kullanmanız konusunda sizi bilgilendirmeyi amaçlamaktadır.

KİŞİSEL BİLGİLERİNİZİ TOPLAMA ZAMANIMIZ, NEDENİMİZ VE İLGİLİ SÜREÇ

Satın aldığınız ürünü kaydettiğiniz ve bizden bilgi veya destek isterken bizimle irtibata geçtiğiniz sırada ya da KitchenAid aksesuarlarını çevrimiçi aksesuar mağazasında satın aldığınız süreçte bize sağladığınız Kişisel Verileri yalnızca bu bildirimde belirtilen amaçlar kapsamında gerekli oldukça işleme alacağız. KitchenAid’in kişisel bilgileri amaçlarına ulaşma için tanımlanabilir şekilde işleme almasına gerek kalmadığında, kişisel bilgiler tanımlanamaz hale getirilecek ve bu amaçlarla kişisel tanımlayıcılar bilgilerden çıkarılacaktır.
Bize sağladığınız Kişisel Verileri, adınıza hesap açmak ve/veya ürün kayıt formunuzu tamamlamak ve/veya size ulaşmak ve/veya bize gönderdiğiniz “sipariş formunu” ürün satın alımını sağlamak üzere tamamlamak amacıyla kullanacağız.
Bu bildirimde atıfta bulunulan ürün kayıt formunu doldurmak zorunda değilsiniz ancak tamamen doldurulmuş bir formu bize göndermemeyi seçmeniz halinde taleplerinizi yerine getiremeyebileceğimizi veya hizmetlerimizi size uygun şekilde sunamayabileceğimizi aklınızda bulundurmalısınız.  Bu durum, aynı zamanda satın aldığınız ürün(ler) için garanti kapsamının genişletilmesi hakkında bilgiler gibi sizi ilgilendirebileceğini ya da size fayda sağlayabileceğini düşündüğümüz bilgileri size iletebilmemizi de önleyebilir.
Ayrıca, bize akrabalarınız, arkadaşlarınız veya diğer üçüncü kişiler hakkında kişisel bilgi sağlamanız halinde, bu kişisel bilgilerin bu bildirimde açıklanan amaçlar kapsamında kullanılması için bize verilmesi konusunda bu üçüncü kişilerden gereken şekilde izin aldığınızı onaylamış olacaksınız.

KİŞİSEL BİLGİLERİ TOPLADIĞIMIZDA VE İŞLEME ALDIĞIMIZDA NE YAPACAĞIZ?

KitchenAid, kişisel bilgilerinizi topladıktan sonra, bu bilgileri aşağıdaki amaçlarla işleme alacaktır:
Ürün satın alımından doğan ilişkinin sürdürülmesi, yazışmalar ile iletişimlerin kaydının tutulması ve yazışmalar ile iletişimlerin takibi, kurum içi muhasebe, idare ve vergi gerekliliklerinin, süreç ve politikalarının yanı sıra ilgili yasal gerekliliklerin karşılanması;
Bu bildirimde açıklanan amaçlar dahilinde kullanım için Whirlpool Group’taki diğer şirketlerle paylaşılması.  Whirlpool Group şirketlerinin listesi talep üzerine sunulabilir.
Önceden olurunuzun alınması ile bu bildirimdeki amaçlar kapsamında kullanım için dikkatle seçilmiş ortaklarımızla paylaşılması. Ortakların listesi talep halinde sunulabilir.
Önceden verdiğiniz izin üzerine ve/veya yasal amaçlar veya yargı yetkisi dahilinde izin verilen şekilde, pazarlama amacıyla;
Bu bildirimin bir sonraki bölümünde ayrıntılı olarak açıklanan şekilde sizi bilgilendirmek için.

SİZİ BİLGİLENDİRMEK

Başka yasal amaçlar veya yargı yetkileri ile halihazırda izin verilmiş olmaması halinde, kabul etmeniz durumunda kişisel bilgilerinizi size e-posta, SMS, MMS (ve diğer elektronik yollar), faks, posta ve telefon ile aşağıdakileri içeren bilgiler iletmek üzere kullanabiliriz: 
KitchenAid’den, talep halinde listesi sunulabilecek Whirlpool Group’taki diğer şirketlerden ve dikkatle seçilmiş ticari ortaklarımızdan gelen ve sizi ilgilendirebileceğini düşündüğümüz yenilikler hakkında pazarlama, hediyeler, ürün bilgileri veya yeni ürün lansmanları, ürün promosyonları / satış teklifleri veya çevrimiçi satış teklifleri (el aletleri, aksesuarlar, sarf malzemeleri);
KitchenAid ile sağlanan kapsamı genişletilmiş garantiler, kaydettiğiniz veya ilgi gösterdiğiniz ürünler hakkında pazarlama teklifleri ve ticari teklifler ve yazışmalar (örn. haber bültenleri). Bu garantiler, KitchenAid’in talep halinde listesi sunulabilecek ticari ortakları tarafından sağlanabilir;
ürün veya müşteri hizmetleri anketlerine katılım davetleri;
ödül çekilişleri, yarışmalar ve oyunlar, fuarlar, ürün veya pişirme gösterimlerine katılım davetleri
Size gönderebileceğimiz herhangi bir pazarlama materyaline veya yukarıda açıklanan ilgili faaliyetlere dair aboneliğinizi sonlandırmak isterseniz, her bir pazarlama iletişimindeki talimatları izleyerek ya da bize şu adresten ulaşarak talebinizi iletebilirsiniz: KitchenAid Pazarlama Departmanı (KitchenAid Marketing Department), Nijverheidslaan 3 - box 5 1853 Strombeek Bever – Belçika.

KİŞİSEL BİLGİLERİNİZİ KİMLER GÖREBİLECEK?

Kişisel bilgiler, yukarıdaki amaçlarla, personelimiz tarafından idare, muhasebe, pazarlama ve promosyon, müşteri hizmetleri, BT sistemleri idaresi, yönetim, bakım ve geliştirme, pazarlama, anket ve promosyonlar ile ilgili işlemlerde, bu bildirimde açıklanan amaçlarla bağlantılı olarak toplanacak ve işleme alınacaktır.  Kişisel bilgileriniz, KitchenAid ve Whirlpool Group veri tabanlarında ve KitchenAid’in uygun sözleşmeler imzaladığı, Avrupa Birliği bölgesi ve Amerika Birleşik Devletleri’nde (ABD) bulunan ve listesi talep üzerine sunulabilecek harici sağlayıcıların veri tabanlarında saklanacaktır.
Lütfen, ilgili yerel bölgelerde, yasal veya vergi amaçları kapsamında veya KitchenAid işletmesini, müşterilerini, personelini veya tedarikçilerini korumak için makul olduğunda kişisel bilgilerin yetkili kurumlara ve kamu kuruluşlarına da bildirilebileceğini lütfen unutmayın. Ayrıca, bu bilgiler zaman zaman ortaya çıkabilecek gelecekteki alıcı veya ortak adaylarına ya da bunların profesyonel danışmanlarına önerilen satış veya Whirlpool şirketi, işletme veya varlıklarının transferinin ya da ticari ortaklık veya ortak girişim sözleşmelerinin incelenmesi amacıyla anonimleştirmenin mümkün ya da uygulanabilir olmadığı durumlarda da sunulabilir. İşlemin tamamlanması sonrasında, alıcılar ve ortaklar, bilgileri bu bildirimde açıklanan amaçlarla kullanabilir.

KİŞİSEL BİLGİLERİN YURT DIŞINA AKTARILABİLECEĞİ ZAMAN

Yerel gizlilik kanunları, sizin önceden onay vermeniz ya da başka bir yasal yetkinin mevcut olması ve yeterli korumanın sağlanması şartıyla KitchenAid’in kişisel bilgileri diğer ülkelere göndermesine izin vermektedir.
KitchenAid veya diğer Whirlpool Group kurumlarının personelinin, KitchenAid’in ve adımıza hareket eden üçüncü tarafların da yurt dışında ve hatta Avrupa Ekonomik Bölgesi dışında bulunabileceğini göz önünde bulundurmalısınız.  Bu nedenle, KitchenAid, bu durumun oluşması halinde, aktarım işleminin tamamen Avrupa Birliği ve yerel kanun ilkeleri ve gerekliliklerine uygun şekilde gerçekleştirilmesini ve kişisel bilgilerin bu ülkelerde/bölgelerde de korunması için uygun güvenlik tedbirlerinin uygulanmasını sağlamak konusunda kararlıdır.

KİŞİSEL BİLGİLERİN SAKLANMASI

KitchenAid, kanunlara uymak amacıyla veya tanımladığımız meşru iş ihtiyaçlarımız ve aşağıda/yukarıda açıkladığımız amaçlar kapsamında kişisel bilgilerinizi işleme alacak ve saklayacaktır.

SİZE TANINAN HAKLAR

AB gizlilik kanunları, size, KitchenAid’in sizin hakkınızda kişisel bilgi saklayıp saklamadığını sorma ve saklaması halinde bunların bir kopyasının bu bilgilerin KitchenAid tarafından nasıl ve ne amaçla işleme alınacağına dair detaylı bilgi ile birlikte size sağlanmasını talep etme hakkını tanımaktadır. Ayrıca, sakladığımız kişisel bilgilerinizin güncellenmesini ve/veya düzeltilmesini ve yasaların izin vermesi halinde, silinmesini de talep edebilirsiniz. Aynı zamanda, dilediğiniz zaman, kişisel verilerinizin işleme alınması ile ilgili onayınızı geri alabilirsiniz.
Yukarıda açıklanan haklarınızı kullanmak, bilgilendirilme konusundaki tercihlerinizi değiştirmek veya KitchenAid’i bilgileriniz ile ilgili değişiklikler hakkında bilgilendirmek veya kişisel bilgilerinizin KitchenAid tarafından kullanılması hakkında herhangi bir soru sormak istemeniz halinde, lütfen global_privacy@whirlpool.com adresinden bizimle iletişime geçin.

İstek Listem

İstek listenizi kaydetmek için oturum açmış olmalısınız.

Hesabınızı girin

Lütfen başka bir ürün seçin

Karşılaştır

Ürünleri karşılaştır

En fazla 3 ürün satın alabilirsiniz. Lütfen başka bir ürün eklemeden önce ürünlerden birini çıkarın.