- 1886 -

DEVRİM NİTELİĞİNDE BİR İCAT
Her şey, bir kadının aklına gelen bir fikirle başladı.

Adı Josephine Cochrane olan bu kadın, pişirme dünyasında bir devrim yarattı.

1886 yılında, zaman içerisinde bugün bulaşık makinesi olarak bildiğimiz hali alan bir icadın patentini aldı.
Ürettiği olağanüstü dokuz makine sergilendi, satıldı ve restoranlarda kullanıldı. Bazıları, lüks otellerde yerini aldı: New York’taki Baltimore Oteli ile Chicago’daki Tremor ve Palmer House. Bu ilk modeller, 700 ila 1000 dolar arası bir fiyata satıldı. İcadını daha popüler bir hale getirme isteğiyle hareket eden Joséphine, 350 dolar karşılığında satılan, evde kullanıma uygun bir model geliştirdi. Bu gelişim, öldüğü 1913 yılından az önceydi.

DEVRİM NİTELİĞİNDE BİR İCAT
BİR EFSANENİN DOĞUŞU

- 1919 -

BİR EFSANENİN DOĞUŞU
İlk mikser ve markanın doğuşu.

Neredeyse yüz yıl önce, Ohio’lu bir mühendis olan Herbert Johnson, yemek uzmanları ve gurmelerin hayatında devrim yaratacak olan ilk evde kullanıma uygun yumurta çırpıcı olan “H5”i geliştirdi.
Test işlemleri sırasında, şirket yöneticilerinden birinin eşi, heyecanlı nidasıyla bilmeden de olsa markanın adını buldu: “Buna ne derseniz deyin, bu şimdiye kadar gördüğüm en iyi mutfak yardımcısı (kitchen aid)”. KitchenAid böyle doğdu.
Yıllar içinde, profesyonel dünyanın etkisiyle, marka hiçbir zaman gurmeler ve aşçılar için icatlar geliştirmeye ve yenilikçi çözümler sunmaya ara vermedi.

- 1927 -

YILDIZLARIN KULLANDIĞI MİKSER
Popülerliğin artışı ve rekor satışlar

H-5 sonrası sunulan model oldukça popüler oldu ve pazarda olduğu ilk üç yıl içinde 20.000 adet sattı.
KitchenAid stantlı mikserlerinin ilk kullanıcıları arasında John Barrymore, Marion Davies, E.I. DuPont, Henry Ford, Myrna Loy, Frederick March, Ginger Rogers ve New York Valisi Al Smith de vardı ve tümü bu ürünün mükemmelliğini oldukça takdir etmişti.

YILDIZLARIN KULLANDIĞI MİKSER
TASARIM UZMANI

- 1936 -

TASARIM UZMANI
Tarz ve son teknolojinin birleşimi

Creative Arts ve dünyaca ünlü Vanity Fair dergilerinin editörü Egmont Arens, aynı zamanda dünyaca tanınmış bir tasarımcıydı. Birkaç yıl boyunca teknik uzmanlığını KitchenAid ile paylaştı. Aralarında, bugün kült haline gelmiş olan ünlü “K” de bulunan en şık modellerimizden üçünü kendisi tasarladı. Devrim niteliğinde yenilikler olarak görülen bu modeller, birçok tasarım ödülü kazandı ve birçok müzede sergilendi.
60 yıldan daha uzun süre sonra dahi Arens tarafından tasarlanan KitchenAid mikserleri, Arens’in vizyonu ve yeteneğini en iyi şekilde sergilemeye devam ediyor.

- 1941 -

MODASI ASLA GEÇMEYEN TASARIM…
…hiç değişmedi

K5A 2. Dünya Savaşı’ndan hemen önce piyasaya sunuldu…
Arens tarafından tasarlanan üç mikser de hala değişmemiş durumda. Dünya çapında birçok müzede sergilenen bu mikserler, üstün tasarımları nedeniyle birçok büyük ödül aldı.

MODASI ASLA GEÇMEYEN TASARIM…
DAHİ MUTFAKTA

- 1949 -

DAHİ MUTFAKTA
Josephine Garis Cochrane’in hayalı KD-10 gerçekleşiyor

Josephine Garis Cochrane’in patentinin potansiyelinden etkilenen KitchenAid performans iyileştirmeleri sonrasında beyaz ve pembe renkte sunulan KD-10 buzdolabını tasarladı!
Özellikleri olağan dışı tasarımının da önüne geçti: KD-10, o zamanlar için devrim niteliğinde, yeni teknolojiler ile donatılmıştı ki günümüzde dahi bu teknolojiler hala bulaşık makinelerinin temelini oluşturuyor. Ürün her açıdan dikkate değer özelliklere sahipti ve performansı günümüzdeki bazı cihazlar ile eşdeğerdi. Aslında, bazı KD-10’lar günümüzde hala kullanılmaktadır.

- 1994 -

RENKLİ BİR DÜNYA
Canlı renkler, KitchenAid’in “imzası”.

Lezzet ve renkler

1955 yılında, canlı renklerde mikserler, tamamen beyaz renkli mutfak eşyalarından oluşan bir dünyaya adım attı: Çiçek Pembesi, Güneş Sarısı, Ada Yeşili, Saten Krom ve Antik Bakır…1994 yılında, bu palet genişletildi ve yeni modellere de uygulanmaya başladı. İmparatorluk Kırmızısı, Kobalt Mavisi, Yeşil Elma, Pastel Sarı, Antrasit Gri ve hatta Mandalina Turuncusu…her yerdeki, birçok aşçının keyfini çıkarabileceği, canlı renkler!

RENKLİ BİR DÜNYA
KITCHENAID’İN TAAHHÜTLERİ

- 2003 -

KITCHENAID’İN TAAHHÜTLERİ
Kadınlar…

Küresel bir Taahhüt: İyileştirmek için Pişirme Programı

Küresel bir Taahhüt: İyileştirmek için Pişirme Programı
KitchenAid, her biri KitchenAid'in destansı mutfak robotunun tarzı, tasarımı ve istisnai profesyonel performansı ve işlevselliğinden esinlenmiş olan küçük ve büyük ev aletlerinden oluşan ilk koleksiyonunu tanıttı. Markanın ürün serilerinden en iyileri içeren KitchenAid'in profesyonel koleksiyonu; özel mat metalik kaplamalı paslanmaz çelik bulaşık makinesini de içeren sekiz büyük ev aletinden oluşmaktaydı.
Aynı yıl, KitchenAid, Susan G. Komen Vakfı ile işbirliğine başlayarak, meme kanserine karşı savaşta kadınların yanında olduğunu gösterdi.
KitchenAid, bu yeni ortaklığın şerefine, özel olarak pembe bir koleksiyon sundu ve bu ürünlerin satışından elde edilen gelirin belirli bir kısmını vakfa bağışladı.

- 2007 -

UZMANLIK VE TUTKU DÜNYASI
Mutfak Tutkunları, Birleşin!

Avrupa KitchenAid’i kucaklıyor

KitchenAid’in büyük ev aletleri Avrupa’ya ulaştı. Lüks segment ve tutkulu gurmeler için Avrupa’da eksiksiz bir dahili KitchenAid ürünleri serisi sunuldu. 2007 yılında öncelikle Fransa ve İtalya pazarlarında sunulan bu ürünler, daha sonra hızla Avrupa’ya yayıldı.

UZMANLIK VE TUTKU DÜNYASI
MUTFAKTA 90 YILLIK TECRÜBE

- 2009 -

MUTFAKTA 90 YILLIK TECRÜBE
Yeni tarifler ve çok özel bir renk

KitchenAid, benzersiz profesyonel geçmişiyle dayanıklılık, performans, tasarım ve cömertlikle dolu 90 yılını kutladığı bu senede, tüm mutfak tutkunları, uzmanları ve acemileri için Belçikalı fotoğrafçı Tony Le Duc tarafından hazırlanan yeni KitchenAid tarif kitabını paylaştı. Bu özel sene için, çarpıcı Elma Şekeri Kırmızısı rengindeki özel KitchenAid Artisan Stantlı Mikserinin “koleksiyoncu” sürümü üretildi.

- 2010 -

YENİLİKÇİ CHEF TOUCH
Profesyonel teknikler evinizde

KitchenAid heyecanla Chef Touch’ı sundu…

Yeni ve eski tüm tariflerin en iyi özelliklerini ortaya çıkaran yenilikçi bir evde pişirme ve saklama sistemi. İlk defa ev aşçıları, sofistike, kaliteli ve düşük sıcaklıkta pişirme tekniği olan ve mutfaktaki yaratıcılıklarını özgür bırakmalarını sağlayan sous vide yöntemini kullanabilecekti. Bu yöntemle, taze malzemeler, çeşnileriyle birlikte vakumlu torbalara yerleştirilerek 100°C’nin altında ısılarda pişirilerek gıdalarda doğal olarak mevcut olan su ve besin maddeleri korunabilmekte, yiyecekler son derece yumuşak, sulu, renkli, aromalı ve çok daha sağlıklı bir şekilde pişirilebilmektedir.

YENİLİKÇİ CHEF TOUCH
DEVRİM NİTELİĞİNDE BİR SİSTEM

- 2011 -

DEVRİM NİTELİĞİNDE BİR SİSTEM
Kaliteli tasarımın takdir edilmesi

Red Dot Award

Yenilikçi KitchenAid Chef Touch sistemi, en tanınmış uluslararası ürün-tasarım yarışmalarından birinde Kırmızı Nokta Ödülüne layık görüldü; son derece saygın uzmanların sous vide pişirme yöntemini evlere getiren bu devrim niteliğindeki ürüne onay mührünü bastı.

- 2012 -

EN İYİSİYLE KARIŞTIRIN
Güç parmaklarınızın ucunda

Hem nitelik hem nicelik.

KitchenAid yeni 6,9 L Artisan Kase Kaldırmalı Stantlı Mikserini tanıttı; sınıfının en güçlü, en dayanıklı, en sessiz ve en iyi mikseri. Çok fazla miktarda malzemenin hızla ve verimli bir şekilde karıştırılabilmesini sağlayan 1,3 beygir gücüne sahip motor ve 6,9 litre kapasiteli paslanmaz çelik kase ile üstün performans garantisi sunuldu.
Bu model, kalite, performans ve tasarım için KuchenInnovation des Jahres 2012 ödülünü kazandı.
21. yüzyılda da KitchenAid ürün yenilikleri ve mükemmellik ile öne çıkmaya devam edecek. Gurme aşçılar, eksiksiz büyük ev aletleri ve mutfak gereçleri serilerimize gönül rahatlığıyla güvenebilir. Profesyonel dünyadan esinlenilerek tasarlanan bu yeni cihazlar, hazırlama, pişirme, saklama ve temizleme dahil olmak üzere mutfak deneyiminin her aşamasında onlara eşlik edecek. En yeni teknolojileri cesur tasarımlarla bir araya getiren KitchenAid, aile ve arkadaşlar için evde pişirilen yemeklere tutku katmaya devam ediyor.

EN İYİSİYLE KARIŞTIRIN
KÜÇÜK VE BÜYÜK EV ALETLERİNDEN OLUŞAN EKSİKSİZ BİR SERİ

- 2013 -

KÜÇÜK VE BÜYÜK EV ALETLERİNDEN OLUŞAN EKSİKSİZ BİR SERİ
Saklamadan hazırlığa ve pişirmeye kadar

KitchenAid, mükemmel depolama koşulları sunan ve her mutfağa monte edilebilen yeni Vertigo buzdolabı ve şarap mahzeni serisini sundu.


Bu sunum aynın zamanda, 4 L Mutfak Robotu, Elektrikli Su Isıtıcısı, Şarjlı Blender, 2 ve 4 dilim yuvalı Ekmek Kızartma Makineleri ve 14 - 16 bardak kapasiteli Mutfak Robotlarından oluşan yeni Artisan serisinden oluşan küçük ev aletlerini de kapsamaktaydı.

- 2015 -

BÜYÜK EV ALETLERİ İÇİN DÖNÜŞÜM VE KÜÇÜK EV ALETLERİ İÇİN DEVRİM NİTELİĞİNDE BİR LANSMAN
Büyük değişikliklerle dolu bir yıl

KitchenAid’in Artisan Yemek Robotu ile mutfakta gerçek anlamda bir devrim hareketi gerçekleşti. Bu yeni hepsi bir arada cihaz, doğramadan karıştırmaya ve pişirmeye kadar yemek hazırlamanın her adımı ile baş edebilecek şekilde tasarlanmış, yaratıcılık ve sadelik odaklı bir gelişmeyi temsil ediyordu.

2015 yılında, KitchenAid, ev aletlerinin görünümünü de yeniden tasarladı; profesyonel performans garantisi ile birlikte ayrıntı, kalite ve işçiliğe önem veren tasarımlar oluşturuldu.

BÜYÜK EV ALETLERİ İÇİN DÖNÜŞÜM VE KÜÇÜK EV ALETLERİ İÇİN DEVRİM NİTELİĞİNDE BİR LANSMAN
YEMEĞİ CİDDİYE ALIRIZ KURULU

- 2016 -

YEMEĞİ CİDDİYE ALIRIZ KURULU

KitchenAid, uzmanlar, öncüler ve yenilikçilerden oluşan Yemeği Ciddiye Alırız Kurulunu oluşturdu. Bu, gurme mutfak dünyasının keşfedilmesi için garantili, öncü, olağanüstü bir kaynaktır. Bir aşçı, bir tasarımcı ve bir yemek tutkunu. KitchenAid’in misyonunu yansıtan üç farklı kişilik: tutkulu gurmelerin yaratıcılığını sergilemelerine olanak tanıyacak simge niteliğinde ürünler oluşturmak için profesyonel dünyadan en iyi görüş ve önerilerin alınması.

Yemeği Ciddiye Alırız Kurulu üyeleri, en yeni trendler hakkında özel görüşler sunuyor, dünyanın dört bir yanından birçok özel gelişme hakkında bilgi topluyor ve bu şekilde hayal gücünüzü serbest bırakabilmeniz için tüm bu ilham kaynaklarından yararlanabilmenizi sağlıyor. Çevrimiçi dergi, lezzetli yemeklerin hazırlanabilmesi ve orijinal yerel malzemelerin keşfedilebilmesi için oldukça değerli ipuçları sunuyor. Okurların yemek ve tasarım trendleri hakkında birçok hikaye bulabileceği bu dergi, hem size ilham verebilecek hem de başkalarına ilham vermenize yardımcı olacak bir topluluk oluşturabilmemizi sağlıyor.

Yemeği Ciddiye Alıyorsanız, KitchenAid ve Yemeği Ciddiye Alırız Kurulu en güvenilir yardımcılarınızdan olacaktır.

- 2019 -

MUTFAKTAKİ 100. YILIMIZI KUTLUYORUZ

Yüz yıllık geçmişimizi kutlamak amacıyla uzmanlığımızı ve sevgimizi size özel sınırlı üretim bir koleksiyonda bir araya getirdik: Queen of Hearts. Evinizin kalbinin atacağı bu koleksiyonda; enerjinizi, gücünüzü ve mutfakta yaratıcılığın sınırlarını zorlamaya yönelik ortak tutkumuzu yansıtan modern Passion Red rengini kullandık. Koleksiyonda ikonik stand mikserimizin yanı sıra mutfakta sizi asla yalnız bırakmayacak 6 adet mükemmel uyumlu cihaz yer alıyor. Yeni bir döneme adım atarken hep birlikte yeni anılar biriktirmeye devam ediyoruz!İstek Listem

İstek listenizi kaydetmek için oturum açmış olmalısınız.

Hesabınızı girin

Lütfen başka bir ürün seçin

Karşılaştır

Ürünleri karşılaştır

En fazla 3 ürün satın alabilirsiniz. Lütfen başka bir ürün eklemeden önce ürünlerden birini çıkarın.